Mnoho ľudí, ktorí nie sú osobitneosvietení vo futbale, si myslíte, že penta-trik je vzácny a prekvapujúci jav. Áno, v skutočnosti to nemôže byť vydané mnohým. História však vie dostatok prípadov, keď hráči skórovali päť jasných gólov v sieti súperovej siete. No, najznámejšie by mali byť povedané.

Najviac "čerstvé" záznamy

Naposledy 23. septembra 2015 RobertLewandowski, hráč Bayernu Mníchov, bol prepustený ako náhradník v druhej polovici. V tom čase nemecký klub prehral svojím súperom 1: 0, "Wolfsburg". Avšak, Lewandowski vyšiel a za menej ako desať minút strelil päť gólov na bránu súpera. Bol to neuveriteľný zápas, ktorý už dlho pamätali hráči fanúšikovia.

penta trick

Doslova o dva týždne neskôr dosiahnutie "poľskéhoŤažký "ako nazval Robert opakoval Sergio Aguero, hráč," Manchester City "Po tretie októbra strelil päť gólov v rade k bráne FC" Newcastle "To bolo tiež impozantné penta-trik. Nie je známe, aký vplyv na takýchto" aktívne "hráčov. šťastie, disciplína, sústredenie, túžbu, motivácia, rozptýlenie súperovi - hmotnosť možností, a možno všetci spoločne, ale možno s istotou povedať, -. piatimi gólmi jedným hráčom v rarita nie je a toto môže byť videné v príkladoch ..

Najjasnejšie záznamy

Takže najrýchlejší penta-trik vo futbalepatrí Robertovi Lewandowskému. A čo ostatné úspechy? Existuje veľa z nich. Bas Dost z FC Heerenveen navrhol, hoci nie je najrýchlejší pentakt, ale prinajmenšom veľkolepý. 5: 0 - a "Excelsior" porazený.

Jermain Defoe z "Tottenham Hotspur" - autorprvý trik Penta v novom tisícročí a v kombinácii tretí takýto úspech v celej histórii Premier League. To bolo v roku 2009, v zápase proti FC Wigan.

Dimitar Berbatov v roku 2010 proti "Blackburn Rovers" navrhol krásny pent-trik, počínajúc od druhej minúty zápasu a skončil sedemdesiatym. A tak sa stal najlepším strelcom sezóny.

najrýchlejší päťtýkrát

Miroslav Klose, hráč "Lazia", ​​za 39 minút zápasu "Bologna" získal päť krásnych gólov. Toto je prvá taká udalosť za posledných 27 rokov, rovnako ako tretí päťtýkrát v histórii Serie A.

Carlos Eduardo, hráč "Nice", strelil tím"Gingam" 5 dobrých loptičiek - od 12 minút do šesťdesiatych štvrtín. A konečne, Luiz Adriano, hrať úlohu "Šachťor" proti slabým a nenáročný Bate päťkrát zasiahol bránu súperovi Bielorusko.

Úkony troch celebrít

A nakoniec stojí za to povedať o úspechoch trochhráči, ktorí sú považovaní za najobľúbenejšie a najznámejšie. Prvým je Cristiano Ronaldo. Vykonal päť gólov na bráne FC Espanyol a jeden z nich bol realizovaný z trestného miesta. Stojí za zmienku, že toto je druhý taký trik Ronaldo. V tom istom roku, o niečo skôr, už vydal penta-trik "Granada". Ale "Espanyol" - súper je ťažšie.

Ďalej je Ramadel Falcao, ktorý v 43 minútach zaznamenal 5 gólov v sieti "Deportivo". 2012 je čas, kedy hráč strašil celú futbalovú Európu.

najrýchlejší pentakový trik vo futbale

A, samozrejme, Leo Messi a jeho fenomenálne päťgóly strelenú v hre "Bayer" v Ligy majstrov - najprestížnejší klubový turnaj. Hráč je veľmi elegantne "podpísaný" niekoľkokrát za sebou na bráne súpera. A bolo to vzrušujúce.

Nuž, môžete predpokladať, že pred nami je stále veľa úžasných pentaklov, pretože futbal je hra, ktorá neustále prekvapuje. Zostáva len sledovať zápasy!